Türkiye'nin en büyük haber sitesi.
DOLAR 6,8652 EURO 7,76
İstanbul booked net
+C

Kazım Koyuncu’nun 15. ölüm yıldönümünde ailesi pandemi nedeniyle anma programı istemiyor

Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun ailesi ölümünün 15. yılında Korona virüs salgını ve pandemi süreci nedeniyle anma töreni istemedi.

24.06.2020 15:00:29
Kazım Koyuncu’nun 15. ölüm yıldönümünde ailesi pandemi nedeniyle anma programı istemiyor

Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun ailesi ölümünün 15. yılında Korona virüs salgını ve pandemi süreci nedeniyle anma töreni istemedi.


33 yaşında kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu için her yıl, 25 Haziran tarihinde Artvin’in Hopa ilçesi Yeşilköy köyünde anma programı düzenleniyordu. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle Koyuncu’nun ailesi bu yıl anma programı istemediğini açıkladı.


Yazılı bir açıklama yayınlayan ailesi, "Her birimizin kendi heybesinde biriktirdiği kadarınca değiştiği ve bununla beraber kolektif bir dönüşüme tanıklık ettiğimiz bir yıl 2020. Biz, Koyuncu ailesi ve siz, Kazım Koyuncu’ya kıymet verenler; şimdi bir farklılığı beraber yaşayacağız. Onun bu dünyadan göçünün on beşinci senesinde, her sene olduğu gibi, onu sonsuza dek bağrına basmış Pançol’da ona olan özlemimizi, ona olan sevgimizi, onsuzluğun acısını paylaşmak için omuz omuza durmayacağız. Bir araya gelmek, beraber ağlamak, birlikte ritüellerimiz her daim iyileştirici olmuştur. Ancak bu kez bir araya gelişimizin hepimizi tehlikeye atabilecek olmasından sebep anmanın topluca yapılmasına razı olamadık. Her şeyden öte insana hürmet eden Kazım Koyuncu tek bir kişinin bütüne nasıl bağlı olduğunu derinden hissetmiş biriydi. Hepimizin Kazım Koyuncu’yu anlama ve sevme biçimi farklı olabilir/ olmuştur, bu nedenle dileyen kendi anma şeklini oluşturmakta özgürdür. 25 Haziran’da gökyüzüne bakıp gülümsemek, bir çocukla oynamak, onun için masanıza bir tabak eklemek, bir mum yakmak, en sevdiği şarkısını dinlemek, ona dair anılarınızı düşünmek, “kumral bir çocuğun yaz öyküsü” başlıklı bir yazı yazmak belki, bir resim çizmek, fotoğrafına bakıp belki sohbet etmek... Onun anısını ne şekilde onurlandırmak isterseniz... Tüm bunları ayrı mekanlarda olsak dahi kolektif olarak hissedeceğimize, onun da isteyeceği gibi fiziki mesafelerden bağımsız ruhen dayanışma içinde olacağımıza eminiz. Sevgiyle ve barışla kalın” ifadelerine ver verdi.BU HABERE YORUM YAP
  • 1 Başkan Erdoğan’dan 15 Temmuz’un yıl dönümünde milli birlik çağrısı Başkan Erdoğan’dan 15 Temmuz’un yıl dönümünde milli birlik çağrısı 15 Temmuz’un yıl dönümünde, o gece vatan ve bağımsızlık için şehit olanları hiç unutmadıklarını ve hep andıklarını belirten Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, “O gece onlar gibi canımız pahasına vatansever vatandaşlarımızın yanında, alanlardaydık. Hep birlikte, vatanımızı ve bağımsızlığımızı elimizden almak isteyenlerin karşısında durduk. Bu can bu bedende olduğu müddetçe de, milletimiz için canımızı koşulsuz ortaya koyarız” dedi.
  • 2 Başkan Fırat’tan 15 Temmuz açıklaması Başkan Fırat’tan 15 Temmuz açıklaması Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
  • 3 Bakan Pakdemirli’den şehit olan 2 ormancıya ilişkin açıklama Bakan Pakdemirli’den şehit olan 2 ormancıya ilişkin açıklama Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "İzmir Tire’deki orman yangınına müdahale etmek için yola çıkan arazözün kaza yapmasıyla 2 arkadaşımız şehit olmuş 2 arkadaşımız yaralanmıştır. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.
  • 4 Kamil Koç otobüsü otobanda böyle devrildi Kamil Koç otobüsü otobanda böyle devrildi İstanbul-Aydın seferini yapan yolcu otobüsünün Bursa otobanı Çağlayan mevkinde devrilerek yan yatma anı kameraya yansıdı. Yan yatan Kamil Koç otobüsünün ön camından fırlayan muavin hayatını kaybederken 16 kişi ise yaralandı.
  • 5 Develi’de ’Engelsiz Park’ için çalışmalara başlandı Develi’de ’Engelsiz Park’ için çalışmalara başlandı Develi Belediyesinin Yeni Mahalle Taybaba Caddesi üzerinde 7 bin 400 metrekarelik alanda yapacağı ve Develi’nin en büyük parkı olacak olan Engelsiz Park için çalışmalara hız verildi.
  • 6 Denizli Eğitim Bir Sen’den Ayasofya açıklaması Denizli Eğitim Bir Sen’den Ayasofya açıklaması Denizli Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, Ayasofya Camisinin açılmasına duyulan kin ve nefret söylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Öselmiş, “Ayasofya Camisinin Açılmasına Karşı Kininiz Niye?” dedi. Öselmiş, “Ayasofya Camisinin açılmasını Cumhuriyet değerlerine bağlamaları, bunun Cumhuriyet ile bir hesaplaşma olarak görmeleri ne kadar sığ bir düşüncede olduklarını belirtmek isterim. Dış kaynaklardan gelen söylemlere benzer bir söylem içinde olmaları neye ve kime hizmet ettiklerini de açıkça ortaya koymaktadır” dedi.
  • 7 Malatya’da 15 Temmuz etkinliği Malatya’da 15 Temmuz etkinliği 15 Temmuz 206 yılında FETÖ’nün gerçekleştirmek istediği darbe girişiminin 4’üncü yılında Malatya’da da çeşitli etkinlikler yapılıyor. 2 gün sürecek etkinliklerin ilk gününde 15 Temmuz Meydanında, anı defteri ve fotoğraf sergisi açıldı.